NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена В Силистра ще отбележат 174 години от рождението на Иван Вазов с комедията „Вестникар ли?“
2797
Авансцена

В Силистра ще отбележат 174 години от рождението на Иван Вазов с комедията „Вестникар ли?“

Кметът на Силистра Александър Сабанов подарява на жителите на общината представление на комедията на Иван Вазов „Вестникар ли?“ от репертоара на местния Драматично-куклен театър. Това съобщиха от администрацията с публикация във Фейсбук. Представлението е насрочено за 9 юли, когато се навършват 174 години от рождението на Патриарха на българската литература. „Вестникар ли?“ е опит за заклеймяване на жълтата преса и вероятно поради своята все по-отчетлива актуалност е сред най-поставяните у нас

| 03 Юли 2024, 14:50 ч.
В Силистра ще отбележат 174 години от рождението на Иван Вазов с комедията „Вестникар ли?“
В Силистра ще отбележат 174 години от рождението на Иван Вазов с комедията „Вестникар ли?“
Снимка © ДКТ-Силистра

Кметът на Силистра Александър Сабанов подарява на жителите на общината представление на комедията на Иван Вазов „Вестникар ли?“ от репертоара на местния Драматично-куклен театър. Това съобщиха от администрацията с публикация във Фейсбук.

Изложбата „Естетика на злото“, отворена за посетители до 12 януари във виенския музей „Албертина модерн“, представя ранния творчески етап на гениалния творец Алфред Кубин, oбхващащ годините 1899 – 1904.  Показани са 100 работи от колекцията на музея, състояща се от около 1800 рисунки, които визуализират неговия мрачен свят, завладян от злото, страшното и ужасяващото.

Представени са ранните творби на Кубин, в които преобладават песимизмът, страхът и не на последно място - женомразството на художника. Изложбата е организирана по теми и започва в първата зала с „Посветени на смъртта от раждането“ и „Фатална жена“. Особено натрапчива тук е картината „Яйцето“, която изобразява скелет на бременна жена с огромен корем. До нея е разположен отворен гроб, зад който стои мрачен жътвар. Това е една от многото

Художникът Арменаг Мардиросян гостува на Галерия „Графит“ във Варна със самостоятелна изложба, наречена „Лично“. Той представя деветдесет картини, изпълнени с маслени бои върху платно. В тях зрителите ще видят характерните за автора маринистични пейзажи, заради които той е наричан „българският Айвазовски“. Освен тях са изобразени гледки от Армения с планината Арарат и езерото Севан, храмове, религиозни и фантастични сюжети. 

Това е втора самостоятелна изложба на варненския художник, припомниха на откриването организаторите от Общоарменския благотворителен съюз „Парекордзаган“ във Варна. Мардиросян рисува от дете, а любовта към морската шир с нейните различни състояния се ражда по време на военната му служба като моряк. Участва активно в изложби от 2015 г. Сред тях са „Армения и България - цветове и форми“ през 20

Неизпълнявани досега в България произведения ще звучат в концерт за закриване на творческия сезон на Камерния оркестър „Дианополис“ в Ямбол, съобщиха от формацията. Концертът е на 16 юни в зала „Съвременност“ на Културно-информационния център „Безистен“ в града.

Творби на двама съвременни композитори ще имат своята премиера у нас – „Anima-concerto“ на руския композитор Андрей Тихомиров, както и „Три украински песни“ от украинския композитор Юрий Шевченко. Гост-диригент на концерта ще бъде Павел Златаров, а солист – Красимира Султанова (цигулка), художествен ръководител на състава.

За творбата „Anima-concerto“ авторът Андрей Тихомиров, който живее от 2017 г. в България, споделя следното: „Нарича се така, защото гласът на цигулката е гласът на човешката душа (anima), с нейната болка и радост, спомени и надежди“.

Андрей Тихомиров е роден в Санкт Петербург, завърш

Канадският режисьор, Джеймс Камерън, е известен с иновативните си филми със специални ефекти, навършва 70 години. Сред най-известните му филми са „Терминатор“, „Титаник“, „Аватар“. Носител е на най-големите отличия в киноиндустрията, а през тази година на изложението Д3 (D23) на „Дисни“ обяви датите на новите три продължения на „Аватар“.

Камерън е роден на 16 август 1954 г. в Капускасинг, Онтарио, Канада, в семейство с шотландски корени.

Баща му работи като електроинженер, а майка му е медицинска сестра. Като дете чете научнофантастични книги и гледа филми от същия жанр. Така се заражда мечтата му да бъде режисьор.

„Мисля, че това идва от желанието ми да направя нещо артистично, което да изумява хората. Гледах филми, които ме учудваха, независимо дали ставаше дума за филм на Рей Харихау

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter, съобщи АФП.

Номинациите за наградите бяха обявени в понеделник. 43-годишната Бионсе не получи номинация.

Критиката само ме стимулира да изляза от собствените си граници, написа певицата в Инстаграм. 

Родената в Хюстън Бионсе стана първата чернокожа певица, оглавила американските класации на кънтри музика. 

Наградите за кънтри музика ще бъдат връчени на 20 ноември в Нашвил. Не е изненадващо, че Асоциацията за кънтри музика проявява снобизъм, коментира "Ню Йорк таймс" по повод отсъствието на Бионсе сред номинираните на за нй-добър аблум. Тези, които са искали да чуят посланието и музиката на Бионсе, са я чули, се казва в коментар на "Ролинг стоун". 

Благодаря ти, Бионсе, за това, че ни предложи един от най-новаторските албуми на всички времена, написа

Представлението е насрочено за 9 юли, когато се навършват 174 години от рождението на Патриарха на българската литература.

„Вестникар ли?“ е опит за заклеймяване на жълтата преса и вероятно поради своята все по-отчетлива актуалност е сред най-поставяните у нас. 

„Това произведение на Вазов, писано през 1900 г., е изумително съвременно и звучи напълно актуално и днес. Езикът е леко архаичен, но много пластичен и чист. Ако не е той, историята може да мине за съвременна. Явно и в началото на миналия век жълтата преса е била напаст, както и в днешно време. Историята се поднася с хумор и леко намигане към днешния ден“, каза режисьорът на спектакъла Гълъб Бочуков.

Сценографията и костюмите са дело на Николай Нинов, а музикална картина е на Берковския духов оркестър. Участват актьорите Михаил Незалзов, Александър Павлов, Мима Дапкова, Елена Кешишева, Станислав Георгиев, Стефан Станчев, Мирослав Петров.

Премиерата на пиесата на силистренска сцена беше през 2019 г.

Групата Laibach идва отново в България догодина с нов спектакъл – на 6 март в залата на „Пиротска“ 5, съобщават организаторите от DS Music.

Събитието е част от турнето Opus Day Revisited Tour.

„След  страхотния концерт от турнето The Coming Race Tour 2022, Laibach пристига с изцяло ново шоу, което обаче се връща към сензационния им първи албум Opus Dei. За почитателите на групата е ясно, че Revisited подсказва майсторска преработка на музиката и че както винаги при великите словенци ще има изненада във всичко. Феновете може да очакват не само нови аранжименти, но и невиждана провокация във визията, светлините и специалните ефекти“, коментират организаторите.

По думите им, както винаги, концертът ще бъде дълъг и с характерното за груп

Десетки хиляди фенове се стекоха Сеул, за да отпразнуват 11-ия рожден ден на южнокорейския кей-поп феномен Би Ти Ес - ден след като най-възрастният член на групата Джин завърши военната си служба, предаде АФП.

Шестима членове на Би Ти Ес все още служат в армията - задължение в Република Корея, където всички мъже под 30-годишна възраст се призовават за най-малко 18 месеца. Това принуди най-популярната момчешка група в света да излезе в почивка през 2022 г.

Феновете на групата от цял свят се  присъединиха към събитието, организирано в спортен комплекс в южната част на Сеул. Някои от тях чакаха още от сутринта, за да са сигурни, че ще получат безплатни артикули, като картички на техните идоли, и ще видят Джин да излиза на сцената. Опашките достигаха до три километра.

"Дъщеря ми им е фенка и пристигнахме в Сеул като подарък за рождения й ден", споделя  40

Държавна опера - Стара Загора започва в петък, 5 юли, летните музикални вечери на открито с "Мадам Бътерфлай" на Джакомо Пучини, съобщи на сайта си културната институция.  

Старозагорци и гостите на града ще могат да се насладят на творбата на сцената на Античния форум „Августа Траяна”.

Публиката в Стара Загора за първи път ще види в ролята на Чо-Чо-сан украинското сопрано Тамара Калинкина. Тя дебютира в тази роля на сцената на оперния театър "Ваймуне" в Тарту, Естония през февруари м.г. В спектакъла на 5 юли в ролята на Пинкертон ще й партнира нейният сънародник и вече също солист на Старозагорската опера Михайло Малафи. Баритонът Йосиф Славов ще се превъплъти в образа на Шарплес, басът Александър Марулев ще бъде Бонзо, Ивайло Йовчев – Горо, Тереза Бракалова е в ролята на Сузуки. Спектакъла ще дирижира главният диригент на Старозагорската опера Ивайло Кринчев. Учас

Международен симпозиум „Музиката на Дунавските държави“ се провежда в рамките на музикалния фестивал „Варненско лято“ с лекции и концерти в Градската художествена галерия във Варна. Форумът откри посланикът на Австрия в България Андреа Икич-Бьом. 

Това събитие е важно за нас, тъй като до края на тази година Австрия председателства Европейската стратегия за Дунавския регион, каза дипломатката и припомни, че Австрия е една от държавите учредителка на Дунавската стратегия. За нас е приоритет регионът, който е един от важните в Европа, да бъде стабилен и устойчив и да продължи да се развива с благоденствие и просперитет за всички граждани по течението на реката, добави тя. 

Музиката винаги е имала особено значение в Дунавския регион, свързващ Шварцвалд с Черно море, подчерта още Икич-Бьом и добави, че за нейния екип и за посолството е било

Осем камбани се завръщат в "Нотр Дам" три месеца преди откриването на възстановената катедрала, съобщи АФП. Сред тях са над четиритонната "Габриел" и малката, едва 782-килограмова "Жан-Мари". 

След петгодишния мащабен ремонт, ангажирал 250 компании и стотици занаятчии, катедралата трябва да отвори официално вратите си на 7 декември. 

Пожарът, който опустоши катедралата, избухна на 15 април 2019 г. 

Осемте камбани носят имената на хора със значение за "Нотр Дам" - "Жан-Мари" е посветена на Жан-Мари Люстиже, архиепископ на Париж от 1981 г. до 2005 г. Те бяха преместени през юли 2023 г., за да се улесни ремонтът на северната кула и са почистени от оловния прах. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
2797
Авансцена

В Силистра ще отбележат 174 години от рождението на Иван Вазов с комедията „Вестникар ли?“

Кметът на Силистра Александър Сабанов подарява на жителите на общината представление на комедията на Иван Вазов „Вестникар ли?“ от репертоара на местния Драматично-куклен театър.Това съобщиха от администрацията с публикация във Фейсбук.

| 03 Юли 2024, 14:50 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
В Силистра ще отбележат 174 години от рождението на Иван Вазов с комедията „Вестникар ли?“
В Силистра ще отбележат 174 години от рождението на Иван Вазов с комедията „Вестникар ли?“
Снимка © ДКТ-Силистра

Кметът на Силистра Александър Сабанов подарява на жителите на общината представление на комедията на Иван Вазов „Вестникар ли?“ от репертоара на местния Драматично-куклен театър. Това съобщиха от администрацията с публикация във Фейсбук.

Представлението е насрочено за 9 юли, когато се навършват 174 години от рождението на Патриарха на българската литература.

Изложбата „Естетика на злото“, отворена за посетители до 12 януари във виенския музей „Албертина модерн“, представя ранния творчески етап на гениалния творец Алфред Кубин, oбхващащ годините 1899 – 1904.  Показани са 100 работи от колекцията на музея, състояща се от около 1800 рисунки, които визуализират неговия мрачен свят, завладян от злото, страшното и ужасяващото.

Представени са ранните творби на Кубин, в които преобладават песимизмът, страхът и не на последно място - женомразството на художника. Изложбата е организирана по теми и започва в първата зала с „Посветени на смъртта от раждането“ и „Фатална жена“. Особено натрапчива тук е картината „Яйцето“, която изобразява скелет на бременна жена с огромен корем. До нея е разположен отворен гроб, зад който стои мрачен жътвар. Това е една от многото

Художникът Арменаг Мардиросян гостува на Галерия „Графит“ във Варна със самостоятелна изложба, наречена „Лично“. Той представя деветдесет картини, изпълнени с маслени бои върху платно. В тях зрителите ще видят характерните за автора маринистични пейзажи, заради които той е наричан „българският Айвазовски“. Освен тях са изобразени гледки от Армения с планината Арарат и езерото Севан, храмове, религиозни и фантастични сюжети. 

Това е втора самостоятелна изложба на варненския художник, припомниха на откриването организаторите от Общоарменския благотворителен съюз „Парекордзаган“ във Варна. Мардиросян рисува от дете, а любовта към морската шир с нейните различни състояния се ражда по време на военната му служба като моряк. Участва активно в изложби от 2015 г. Сред тях са „Армения и България - цветове и форми“ през 20

Неизпълнявани досега в България произведения ще звучат в концерт за закриване на творческия сезон на Камерния оркестър „Дианополис“ в Ямбол, съобщиха от формацията. Концертът е на 16 юни в зала „Съвременност“ на Културно-информационния център „Безистен“ в града.

Творби на двама съвременни композитори ще имат своята премиера у нас – „Anima-concerto“ на руския композитор Андрей Тихомиров, както и „Три украински песни“ от украинския композитор Юрий Шевченко. Гост-диригент на концерта ще бъде Павел Златаров, а солист – Красимира Султанова (цигулка), художествен ръководител на състава.

За творбата „Anima-concerto“ авторът Андрей Тихомиров, който живее от 2017 г. в България, споделя следното: „Нарича се така, защото гласът на цигулката е гласът на човешката душа (anima), с нейната болка и радост, спомени и надежди“.

Андрей Тихомиров е роден в Санкт Петербург, завърш

Канадският режисьор, Джеймс Камерън, е известен с иновативните си филми със специални ефекти, навършва 70 години. Сред най-известните му филми са „Терминатор“, „Титаник“, „Аватар“. Носител е на най-големите отличия в киноиндустрията, а през тази година на изложението Д3 (D23) на „Дисни“ обяви датите на новите три продължения на „Аватар“.

Камерън е роден на 16 август 1954 г. в Капускасинг, Онтарио, Канада, в семейство с шотландски корени.

Баща му работи като електроинженер, а майка му е медицинска сестра. Като дете чете научнофантастични книги и гледа филми от същия жанр. Така се заражда мечтата му да бъде режисьор.

„Мисля, че това идва от желанието ми да направя нещо артистично, което да изумява хората. Гледах филми, които ме учудваха, независимо дали ставаше дума за филм на Рей Харихау

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter, съобщи АФП.

Номинациите за наградите бяха обявени в понеделник. 43-годишната Бионсе не получи номинация.

Критиката само ме стимулира да изляза от собствените си граници, написа певицата в Инстаграм. 

Родената в Хюстън Бионсе стана първата чернокожа певица, оглавила американските класации на кънтри музика. 

Наградите за кънтри музика ще бъдат връчени на 20 ноември в Нашвил. Не е изненадващо, че Асоциацията за кънтри музика проявява снобизъм, коментира "Ню Йорк таймс" по повод отсъствието на Бионсе сред номинираните на за нй-добър аблум. Тези, които са искали да чуят посланието и музиката на Бионсе, са я чули, се казва в коментар на "Ролинг стоун". 

Благодаря ти, Бионсе, за това, че ни предложи един от най-новаторските албуми на всички времена, написа

„Вестникар ли?“ е опит за заклеймяване на жълтата преса и вероятно поради своята все по-отчетлива актуалност е сред най-поставяните у нас. 

„Това произведение на Вазов, писано през 1900 г., е изумително съвременно и звучи напълно актуално и днес. Езикът е леко архаичен, но много пластичен и чист. Ако не е той, историята може да мине за съвременна. Явно и в началото на миналия век жълтата преса е била напаст, както и в днешно време. Историята се поднася с хумор и леко намигане към днешния ден“, каза режисьорът на спектакъла Гълъб Бочуков.

Групата Laibach идва отново в България догодина с нов спектакъл – на 6 март в залата на „Пиротска“ 5, съобщават организаторите от DS Music.

Събитието е част от турнето Opus Day Revisited Tour.

„След  страхотния концерт от турнето The Coming Race Tour 2022, Laibach пристига с изцяло ново шоу, което обаче се връща към сензационния им първи албум Opus Dei. За почитателите на групата е ясно, че Revisited подсказва майсторска преработка на музиката и че както винаги при великите словенци ще има изненада във всичко. Феновете може да очакват не само нови аранжименти, но и невиждана провокация във визията, светлините и специалните ефекти“, коментират организаторите.

По думите им, както винаги, концертът ще бъде дълъг и с характерното за груп

Десетки хиляди фенове се стекоха Сеул, за да отпразнуват 11-ия рожден ден на южнокорейския кей-поп феномен Би Ти Ес - ден след като най-възрастният член на групата Джин завърши военната си служба, предаде АФП.

Шестима членове на Би Ти Ес все още служат в армията - задължение в Република Корея, където всички мъже под 30-годишна възраст се призовават за най-малко 18 месеца. Това принуди най-популярната момчешка група в света да излезе в почивка през 2022 г.

Феновете на групата от цял свят се  присъединиха към събитието, организирано в спортен комплекс в южната част на Сеул. Някои от тях чакаха още от сутринта, за да са сигурни, че ще получат безплатни артикули, като картички на техните идоли, и ще видят Джин да излиза на сцената. Опашките достигаха до три километра.

"Дъщеря ми им е фенка и пристигнахме в Сеул като подарък за рождения й ден", споделя  40

Държавна опера - Стара Загора започва в петък, 5 юли, летните музикални вечери на открито с "Мадам Бътерфлай" на Джакомо Пучини, съобщи на сайта си културната институция.  

Старозагорци и гостите на града ще могат да се насладят на творбата на сцената на Античния форум „Августа Траяна”.

Публиката в Стара Загора за първи път ще види в ролята на Чо-Чо-сан украинското сопрано Тамара Калинкина. Тя дебютира в тази роля на сцената на оперния театър "Ваймуне" в Тарту, Естония през февруари м.г. В спектакъла на 5 юли в ролята на Пинкертон ще й партнира нейният сънародник и вече също солист на Старозагорската опера Михайло Малафи. Баритонът Йосиф Славов ще се превъплъти в образа на Шарплес, басът Александър Марулев ще бъде Бонзо, Ивайло Йовчев – Горо, Тереза Бракалова е в ролята на Сузуки. Спектакъла ще дирижира главният диригент на Старозагорската опера Ивайло Кринчев. Учас

Международен симпозиум „Музиката на Дунавските държави“ се провежда в рамките на музикалния фестивал „Варненско лято“ с лекции и концерти в Градската художествена галерия във Варна. Форумът откри посланикът на Австрия в България Андреа Икич-Бьом. 

Това събитие е важно за нас, тъй като до края на тази година Австрия председателства Европейската стратегия за Дунавския регион, каза дипломатката и припомни, че Австрия е една от държавите учредителка на Дунавската стратегия. За нас е приоритет регионът, който е един от важните в Европа, да бъде стабилен и устойчив и да продължи да се развива с благоденствие и просперитет за всички граждани по течението на реката, добави тя. 

Музиката винаги е имала особено значение в Дунавския регион, свързващ Шварцвалд с Черно море, подчерта още Икич-Бьом и добави, че за нейния екип и за посолството е било

Осем камбани се завръщат в "Нотр Дам" три месеца преди откриването на възстановената катедрала, съобщи АФП. Сред тях са над четиритонната "Габриел" и малката, едва 782-килограмова "Жан-Мари". 

След петгодишния мащабен ремонт, ангажирал 250 компании и стотици занаятчии, катедралата трябва да отвори официално вратите си на 7 декември. 

Пожарът, който опустоши катедралата, избухна на 15 април 2019 г. 

Осемте камбани носят имената на хора със значение за "Нотр Дам" - "Жан-Мари" е посветена на Жан-Мари Люстиже, архиепископ на Париж от 1981 г. до 2005 г. Те бяха преместени през юли 2023 г., за да се улесни ремонтът на северната кула и са почистени от оловния прах. 

Сценографията и костюмите са дело на Николай Нинов, а музикална картина е на Берковския духов оркестър. Участват актьорите Михаил Незалзов, Александър Павлов, Мима Дапкова, Елена Кешишева, Станислав Георгиев, Стефан Станчев, Мирослав Петров.

Премиерата на пиесата на силистренска сцена беше през 2019 г.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.